Vi som arbetar på Göteborg Konst


Cecilia Borgström-Fälth, enhetschef
cecilia.borgstrom-falth@kultur.goteborg.se
Tel: 031 368 32 66

Sarah Hansson, processledare, 1%-regeln
sarah.hansson@kultur.goteborg.se
Tel: 031 368 32 54

Claudia Schaper, processledare, 1%-regeln
claudia.schaper@kultur.goteborg.se
Tel: 031 368 32 55

Angelica Olsson, intendent, konstsamling
angelica.olsson@kultur.goteborg.se
Tel: 031 368 32 61

Jan Dahlqvist, konstarkivarie, konstkartan
jan.dahlqvist@kultur.goteborg.se
Tel: 031 368 32 63

Eric Magassa, konsthandläggare/teknik
eric.magassa@kultur.goteborg.se
Tel: 031 368 32 53

Magnus Larsson, konsthandläggare/teknik
magnus.larsson@kultur.goteborg.se
Tel: 031 368 34 89

Karin Andersson, kommunikatör
karin.e.andersson@kultur.goteborg.se
Tel: 031 368 34 92

UPPHANDLADE KONSTKONSULTER 2017– 2021

  • Johanna Adebäck
  • Katarina Elvén
  • Sara Isaksson From
  • Marie Holmgren
  • Åsa Norberg & Jennie Sundén
  • Peter Ojstersek
  • Stina Östberg

ADRESS
Göteborg Konst

Besök: Sockerbruket 2–4 (hitta oss)
Postadress: Sockerbruket 5, 414 51 Göteborg