Vi som arbetar på Göteborg Konst


Cecilia Borgström-Fälth, enhetschef
cecilia.borgstrom-falth@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 32 66

Sarah Hansson, processledare offentlig konst
sarah.hansson@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 32 54

Claudia Schaper, processledare offentlig konst
claudia.schaper@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 32 55

Frida Klingberg, processledare offentlig konst
frida.klingberg@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 36 93

Johanna Adebäck, processledare offentlig konst
johanna.adeback@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 36 94

Angelica Olsson, vik. processledare offentlig konst
angelica.olsson@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 32 61

Pernilla Ljungkvist, vik. intendent, konstsamling
pernilla.ljungkvist@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 34 76

Jan Dahlqvist, konstarkivarie, konstkartan
jan.dahlqvist@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 32 63

Eric Magassa, konsthandläggare/teknik
eric.magassa@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 32 53

Magnus Larsson, konsthandläggare/teknik
magnus.larsson@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 34 89

Sofie Alnäs, kommunikatör
sofie.alnas@kultur.goteborg.se
Tel: 031-368 34 21

Karin Andersson, kommunikatör, tjänstledig

UPPHANDLADE KONSTKONSULTER 2017– 2021

  • Katarina Elvén
  • Sara Isaksson From
  • Marie Holmgren
  • Åsa Norberg & Jennie Sundén
  • Peter Ojstersek
  • Stina Östberg

KONSTKONSULTER FÖR KONSTINKÖP VÅREN 2020

  • Jill Lindström
  • Marcus Appelberg

ADRESS
Göteborg Konst

Besök: Sockerbruket 2–4 (hitta oss)
Postadress: Sockerbruket 5, 414 51 Göteborg